Ogród i parki Paryża – oaza spokoju i piękna

Ogród i parki Paryża – oaza spokoju i piękna

2023-06-19 Wyłączono przez admin

Paryż to nie tylko zatłoczone centrum miasta i oblegane atrakcje turystyczne. Dla spragnionych miejskich doznań, ale z przyrodniczym akcentem polecamy parki i ogrody z których słynie stolica Francji.

Ogród Luksemburski – romantyczne alejki i relaksująca atmosfera

Paryż słynie również z pięknych ogrodów i parków, które stanowią doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks. Jednym z najbardziej urokliwych jest Ogród Luksemburski. Spacerując po romantycznych alejkach, otoczonych bujną zielenią i kolorowymi kwiatami, można oderwać się od zgiełku miasta i zanurzyć się w atmosferze spokoju. Można odpocząć na jednej z licznych ławek, podziwiając fontanny i zegar słoneczny, a nawet wypożyczyć małą żaglówkę i popłynąć po stawie. Ogród Luksemburski to prawdziwa oaza spokoju w sercu Paryża.

Ogród Tuileries – piknikowe radości i piękne widoki

Kolejnym magicznym miejscem, które warto odwiedzić podczas weekendu w Paryżu, jest Ogród Tuileries. Rozciągający się między Luwrem a Placem Zgody, ten park oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających. Można zorganizować piknik na zielonej trawie, podziwiać piękne rzeźby i fontanny oraz spacerować wzdłuż urokliwych alejek. Ogród Tuileries to idealne miejsce na relaks i cieszenie się urokiem paryskiej atmosfery. Dodatkową atrakcją są piękne widoki na okoliczne zabytki, takie jak Luwr czy Plac Zgody.

Park Monceau – romantyczne alejki i mistyczna aura

Innym niezwykłym parkiem wartym odwiedzenia jest Park Monceau. Ten uroczy park słynie z romantycznych alejek, które prowadzą przez bujne drzewa i kolorowe kwiaty. Można spacerować wśród rzeźb i architektonicznych elementów, takich jak antyczne kolumny i ruiny, które nadają parkowi mistyczną aurę. Park Monceau to idealne miejsce na romantyczny spacer wśród natury i odprężenie po intensywnym zwiedzaniu. To prawdziwa perła w koronie paryskich ogrodów.