Główne atrakcje w Krakowie

Główne atrakcje w Krakowie

2022-07-12 Wyłączono przez admin

Kraków to miasto, które tętni życiem i oferuje wiele atrakcji. Znajduje się tu wiele zabytków, godnych uwagi. Co warto zobaczyć w tym przepięknym mieście? Oto lista 10 głównych atrakcji:

Wawel

Wawel – jest to najważniejszy zabytek w Krakowie. Jest to zamek królewski, który był siedzibą polskich królów. Zamek jest otoczony pięknym parkiem, w którym można się zrelaksować.

Kościół Mariacki

Kościół Mariacki – jest to największy kościół w Polsce. Kościół jest bardzo piękny i imponujący. Warto zwiedzić jego wnętrze i podziwiać piękną architekturę.

Rynek

Rynek Główny – jest to największy i najważniejszy rynek w Krakowie. Znajdują się na nim wieża ratuszowa, pomnik Adama Mickiewicza i fontanna Neptuna. Najstarsze części Rynku Głównego powstały w XIII wieku.

Sukiennice

Sukiennice – to kolejny ciekawy zabytek w Krakowie. Jest to budynek w stylu gotyckim, w którym dawniej odbywały się targi. Dziś jest to muzeum sztuki. Można tu zobaczyć wystawy różnych dzieł sztuki.

Kazimierz

Krakowski Kazimierz – to dzielnica która słynie ze swojego klimatu. Jest to idealne miejsce na spacer oraz odpoczynek przy posiłku. W okolicach znajdują się liczne kawiarnie, restauracje oraz puby.

Planty

Planty – to park, który znajduje się wokół Rynku Głównego, wyróżnia go ogromna ilość zieleni. To tutaj znajduje się fontanna i ławeczki, na których można odpocząć, a także cieszyć się wspaniałym widokiem.

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa – to mała wyspa, która znajduje się w centrum Krakowa. Jest to idealne miejsce na spacer lub na odpoczynek. Wyspa jest bardzo piękna i oferuje wiele atrakcji.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe – to jedno z najważniejszych muzeów w Polsce. Znajduje się tu wiele ciekawych eksponatów. Można tu także zobaczyć wystawy różnych dzieł sztuki.

Dworzec

Dworzec Główny – to główny dworzec kolejowy w Krakowie wybudowany w stylu neorenesansowym w 1844 roku. Został wtedy nazwany Galicyjskim, a później Krakowskim. Jest jednym z najstarszych pasażerskich dworców w Polsce.

Smok Wawelski

Smok Wawelski –  rzeźba przedstawiająca smoka, który jest symbolem Krakowa. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.