Weekend w Paryżu, co warto zobaczyć

Weekend w Paryżu, co warto zobaczyć

2022-07-10 Wyłączono przez admin

Paryż to miasto, które każdy powinien odwiedzić choć raz w życiu, chociażby tylko na weekend. Jest wyjątkowy i pełen atrakcji turystycznych. Można tu zwiedzić wiele zabytków, muzeów i galerii sztuki. Jest też wiele miejsc, które warto odwiedzić, jeśli chce się szybko poznać prawdziwy Paryż.

Warto zobaczyć w Paryżu:

Wieżę Eiffla – symbol Paryża, znana też jako Żelazna Damą, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata. Zbudowana w 1889 roku, wysoka na 324 m, wyprzedza wszystkie wieżowce świata aż do 1931 roku, kiedy to przebija ją Empire State Building.

Muzeum Luwr – jedno z największych i najbardziej znanych muzeów świata. Zwiedzający mogą podziwiać eksponaty z różnych dziedzin sztuki i historii, wśród których szczególnie wyróżniają się dzieła starożytnej Grecji, Rzymu i Egiptu, a także sztuki średniowiecznej i współczesnej.

Notre Dame –  to słynna na całym świecie gotycka katedra katolicka. Jej budowę rozpoczęto 1163 i trwała przeszło 180 lat. Obecnie znajduje się w remoncie po pożarze w 2019r, mimo to ciągle jest warta uwagi.

Katakumby paryskie – to sieć starych jaskiń i tuneli biegnących w podziemiach Paryża. W katakumbach przechowywano kości milionów ludzi, którzy zmarli w okresie od XII do XIX wieku. Jaskinie są podzielone na kilka części, jedną z nich jest tzw. Sala kostna, czyli kostnia. Jest to ogromne pomieszczenie, w którym znajduje się półotwarty sarkofag wypełniony kośćmi

Place de la Concorde – to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Paryżu. Znajduje się tam obelisk egipski, który jest jednym z największych pomników w mieście. Miejsce to jest także popularnym punktem widokowym, z którego można podziwiać słynną Aleję Champs-Elysées.

Łuk Triumfalny – zbudowany został w latach 1806-1836 na polecenie Napoleona Bonapartego na wzór Łuków stawianych przez rzymskich cesarzy. Łuk ma 80 metrów wysokości i 45 metrów szerokości. Jest ozdobiony ponad 200 rzeźbami i reliefami przedstawiającymi sceny z życia i bitew Bonapartego. Łuk Triumfalny stanowi wejście do jednej z głównych arterii miasta – Alei Champs-Élysées.

Jeśli chce się poznać prawdziwy Paryż, to warto odwiedzić te miejsca. Paryż jest pięknym miastem, które każdy powinien zobaczyć.