Wyjątkowe i mało znane miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Wyjątkowe i mało znane miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

2022-07-08 Wyłączono przez admin

Polska to kraj o bogatej historii i wielu ciekawych miejscach do odwiedzenia. Niektóre z nich są bardziej popularne, ale są też takie, które są mniej znane. Warto je jednak odwiedzić, ponieważ są wyjątkowe i mają wiele do zaoferowania. Przygotowaliśmy dla was kilka z nich:

Kaplica Czaszek

Kaplica Czaszek w Kudowie – Zdroju to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce. Znajduje się tam ponad 21000 czaszek i kości ludzkich, które zostały użyte do jej dekoracji. Kaplica powstała w XVIII wieku i jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Miejsce to jest bardzo popularne wśród turystów, którzy chcą zobaczyć coś naprawdę niezwykłego. Warto jednak pamiętać, że jest to miejsce bardzo święte i należy zachować szczególną ostrożność i należyty szacunek.

Riese

Projekt Riese – projekt górniczo-budowlany w Świerklańcu w okolicach Wałbrzycha. Kompleks został zapoczątkowany w 1943 roku przez III Rzeszę i składał się z sieci tuneli, które łączyły ze sobą ponad 50 kopalń. Projekt jest uważany za największy podziemny kompleks budowlany w historii. Duża jego część została zniszczona przez wojska radzieckie w 1945 roku, oraz przez samych niemców w celu zatajenia projektu. Jednak niektóre części pozostały nienaruszone i są dostępne dla zwiedzających.

Mazurska Piramida

Piramida Łakińskiego –  jeden z najciekawszych punktów na szlaku turystycznym Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się ona w miejscowości Wągrowiec, niedaleko Giżycka. Jest to niewielka, ale bardzo interesująca piramida, która została wzniesiona przez niemieckiego arystokratę, hrabiego Łakińskiego. Piramida w Wągrowcu jest niewielka, ma zaledwie 8 metrów wysokości i 10 metrów szerokości i nie ma w niej żadnych grobowców ani komnat.

Kolorowe Stawy

Kolorowe Stawy – sztuczne zbiorniki wodne na terenie Parku Krajobrazowego Gór Stołowych. Są one wynikiem eksploatacji kopalni soli kamiennej, która prowadzona była w tym miejscu w XIX wieku, jednak została zamknięta ze względów ekonomicznych. W ramach rewitalizacji terenu wykonano sztuczne nawadnianie, dzięki czemu stawy utrzymują się w dobrej kondycji. Kolorowe stawy w Sudetach to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w tym regionie.

Lawendowe Pola

Lawendowe pola w ostrowie – Ostrowo słynie ze swoich lawendowych pól. Fioletowe pola lawendy, które aż kuszą swoim aromatem, to wizytówka tej miejscowości. Odwiedzając ostrowskie lawendowe pola można poczuć się jak w raju. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów. Warto wybrać się na spacer wśród kwiatów, by naładować się pozytywną energią.