Zwiedzanie świata online – poznaj możliwości

Zwiedzanie świata online – poznaj możliwości

2022-07-06 Wyłączono przez admin

Świat staje się coraz mniejszy, a my mamy dostęp do coraz większej liczby informacji. Dzięki internetowi możemy łatwo i szybko poznać nowe miejsca, a także dowiedzieć się wszystkiego o nich. Istnieje wiele zalet wirtualnych wycieczek, przy obecnym dostępie do Internetu są one w zasięgu praktycznie wszystkich, czego nie można powiedzieć o ich rzeczywistym odpowiedniku. Osoby chore i niepełnosprawne mogą teraz bez większych przeszkód zobaczyć wiele miejsc na świecie które do nie dawana były dla nich niedostępne. Wirtualna wycieczka na pewno przyda się także osobom o ograniczonym budżecie i czasie, które chcą zwiedzić jakieś miejsce, ale nie mają możliwości wyjechania na nie.

Zwiedzanie z Google Maps

Największym i najpopularniejszym serwerem zapewniającym nam możliwość zwiedzenia całego globu jest Google Maps. Dzięki niemu możemy obejrzeć każde miejsce na Ziemi w formie trójwymiarowej mapy. Możemy też wykonywać wirtualne wycieczki po interesujących nas miejscach. W tym celu należy wybrać opcję „Wirtualna wycieczka” z menu. Wybieramy interesujące nas miejsce, a następnie klikamy „Rozpocznij wycieczkę”. Wirtualna podróż rozpoczyna się wtedy, gdy na ekranie pojawi się nasz avatar. Możemy się wtedy swobodnie poruszać po wybranym miejscu, a także oglądać różne punkty widokowe. 

Wirtualny Zamek Królewski

Jeśli chodzi o wirtualne zwiedzanie muzeów – Zamek Królewski w Warszawie jest doskonałym przykładem. Zwiedzanie tego obiektu w formie wirtualnej jest bardzo proste i wygodne. Wystarczy wejść na stronę internetową muzeum i kliknąć w zakładkę „Wirtualna wystawa”. Możemy tam obejrzeć szczegółowy plan zamku oraz wybrać interesującą nas trasę. Wirtualna wystawa jest bardzo dokładna i pozwala na zwiedzanie wszystkich jego zakamarków. 

Taka forma internetowej turystyki to świetna okazja do poznania nowych kultur. Jednak warto pamiętać że istnieją też wady zwiedzania online takie jak na przykład: ograniczona ilość informacji, brak bezpośredniego kontaktu z miejscem, problemy związane z technologią (np. słaba jakość obrazu czy słabe połączenie internetowe). Pomimo tych wad, wirtualne zwiedzanie świata ma wiele zalet i jest świetną alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania.