Top 5 miejsc wartych zobaczenia w Australii

Top 5 miejsc wartych zobaczenia w Australii

2022-07-05 Wyłączono przez admin

The Rocks

Jeśli szukasz zapierającego dech w piersiach widoku na Sydney, nie ma lepszego miejsca niż The Rocks. W tym popularnym wśród turystów miejscu znajdują się jedne z najbardziej kultowych zabytków miasta, w tym most Sydney Harbour Bridge i opera w Sydney. Ta dzielnica to także dobre miejsce na zakupy, posiłki i zwiedzanie. Jest tu wiele butików i restauracji do wyboru, a okolica jest pełna historii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz odwiedzić kilka muzeów i galerii. W sąsiedztwie znajduje się dzielnica Darling Harbour, która jest centrum życia społecznego, a co za tym idzie również nocnego. 

Circular Quay

Circular Quay było pierwotnie miejscem pierwszego europejskiego osadnictwa w Australii, następnie pełnił role głównego portu handlowego. W ostatnich latach przeszedł on gruntowną przebudowę i jest obecnie głównym celem turystycznym. Z tego miejsca rozpościera się widok się widok na słynną Operę w Sydney oraz most Sydney Harbour Bridge. W okolicy znajduje się również wiele muzeów i galerii. Niezależnie od tego, czy chcesz poznać historię Sydney, czy po prostu podziwiać najlepsze widoki w mieście, Circular Quay jest idealnym miejscem do odwiedzenia.

Uluru

Uluru to najbardziej znana skała w Australii. Znajduje się ona w środkowej części kraju, w stanie Victoria. Jest ona jednym z największych monolitów na świecie. Uluru jest bardzo popularnym miejscem turystycznym. Wiele osób przyjeżdża tu, aby zobaczyć skałę i podziwiać jej piękno. Ciekawostką jest to, że skała Uluru zmienia kolor w zależności od pory dnia i pory roku. Najczęściej jest czerwona, ale może też być niebieska, fioletowa lub żółta. 

Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa jest jednym z najbardziej imponujących i egzotycznych miejsc na Ziemi. Ze względu na swoje bogactwo biologiczne jest idealnym miejscem dla miłośników nurkowania i innych sportów wodnych. Jeśli chcesz zobaczyć jeden z największych cudów natury, koniecznie odwiedź Wielką Rafę Koralową. Jest to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na świecie.

Tasmania

Tasmania to wyspa położona na południu Australii. Jest ona szczególnie popularna wśród miłośników przyrody, gdyż można tu zobaczyć wiele różnorodnych krajobrazów – od gór i lasów, przez pustynie i jeziora, aż po plaże i wybrzeża. Jedną z największych atrakcji Tasmania jest Park Narodowy Tasmanii, jest to idealne miejsce dla miłośników spacerów i trekkingu, gdyż można tu podziwiać piękne widoki i spotkać różne zwierzęta. Tasmania jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do produkcji wina, a jej winnice oferują wiele ciekawych i unikalnych gatunków.