10 głównych atrakcji na Bali

10 głównych atrakcji na Bali

2022-07-05 Wyłączono przez admin

Wyspa Bali nie bez powodu od wielu lat wiedzie prym wśród wysp Indonezji jeśli chodzi o turystykę. Wyspa posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną która zapewnia doskonały dostęp wspaniałych atrakcji. Poniżej możecie znaleźć ich 10 głównych spośród naprawdę wielu:

1. Zatoka Jimbaran

Zatoka Jimbaran jest znana ze wspaniałych plaż z białym piaskiem, krystalicznie czystej wody i spektakularnych zachodów słońca. Tutejsze fale są jednymi z najlepszych na Bali, dzięki czemu jest to popularne miejsce wśród surferów z całego świata.

2. Tanah Lot

Tanah Lot to jedna z najbardziej kultowych i popularnych atrakcji turystycznych Bali. Jest to świątynia, która znajduje się na dużej skale tuż przy linii brzegowej i zapewnia wspaniałe widoki na otaczające ją wybrzeże. Nazwa Tanah Lot oznacza „ziemię pośrodku morza” i łatwo zrozumieć, dlaczego jest to tak popularne miejsce zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. 

3. Lovina beach

Lovina to jedna z najpopularniejszych plaż w Bali. Znajduje się około 4 godzin jazdy od lotniska w Denpasar. Jest szeroka i piaszczysta, a także wyposażona w ławki, leżaki i parasole. W okresie letnim można tu także skorzystać z boisk, kortów tenisowych i basenu. Lovina słynie ze swoich różnorodnych atrakcji, takich jak żywe muzeum, które przedstawia życie rybaków, a także ze wspaniałych krajobrazów

4. Małpi Las

Jednym z największych skarbów na Bali jest Małpi Las Ubud. Znajduje się on w środkowej części wyspy, a dokładniej w górach. Las ten jest domem dla wielu małp, które żyją wśród dżungli. Wstęp do lasu jest płatny, a turyści mogą kupić karmę dla małp w sklepiku przy wejściu. Małpy są bardzo żywiołowe i lubią bawić się z turystami. Często można je zobaczyć, jak wspinają się po drzewach lub skaczą po konarach.

5. Gunung Kawi

Królewski kompleks świątyń Gunung Kawi na Bali to jeden z najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Jest to miejsce, w którym można poczuć ducha przeszłości i magię Bali. Wykute w skale  grobowce i świątynie są niezwykłym dowodem na to, jak głęboko religia i kultura były zakorzenione w życiu Balijczyków. 

6. Tirta Empul

Tirta Empul to świątynia hinduistyczna położona w środkowej części Bali, w Indonezji. Kompleks świątynny zbudowany jest wokół dużego źródła, o którym mówi się, że ma magiczne właściwości lecznicze. Odwiedzający świątynię często kąpią się w źródlanej wodzie w ramach rytuału oczyszczania.

7. Tarasy ryżowe

Wyspa jest również znana ze swoich ryżowych tarasów, które są jednymi z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Tarasy ryżowe w Tegalalang są jednymi z najbardziej popularnych na Bali i są świetnym miejscem na spacer lub rowerowa wycieczkę. Tarasy ryżowe są bardzo malownicze i oferują wspaniałe widoki na okolicę. Jest to idealne miejsce na fotografowanie i podziwianie piękna natury.

8. Amed

Amed to mała wioska rybacka położona na północno-wschodnim wybrzeżu Bali. Wioska znajduje się w dystrykcie Karangasem i jest oddalona o około 90 minut jazdy samochodem od głównych obszarów turystycznych Bali, takich jak Kuta i Seminyak. Amed jest najbardziej znany ze swoich czarnych, wulkanicznych plaż, raf koralowych oraz znakomitych warunków do nurkowania.

9. Sekumpul

Sekumpul to jeden z najpiękniejszych wodospadów w całej Indonezji. Znajduje się w północnej części wyspy, w gminie Banjar. Wodospad składa się z siedmiu potoków, które tworzą jeden wielki wodospad o wysokości 30 metrów. Jest to jeden z niewielu wodospadów w Indonezji, który można zobaczyć z bliska. Aby się tam dostać, należy przejść około 10-15 minut ścieżką wśród dżungli. Wodospad Sekumpul jest uważany za jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie.

10. Bali Barat

Park Narodowy Bali Barat jest położony w zachodniej części wyspy Bali. Jest domem dla wielu zwierząt, w tym zagrożonych wyginięciem mieniaka balijskiego i szpaka balijskiego. Znajdują się tam liczne ścieżki rowerowe i spacerowe, które pozwalają odwiedzającym na podziwianie różnorodności flory i fauny na terenie parku, co powinno zadowolić każdego miłośnik natury.